niedziela, 27 października 2013

Recenzja Samsung NC110

Jako iż od pewnego czasu jestem posiadaczem netbooka Samsung NC110 pozwoliłem dokonać sobie recenzji tego sprzętu.


Specyfikacja :
Procesor: Intel Atom N455 1.60 GHz Jednordzeniowy 
Pamięć RAM: 2GB DDR3 
Dysk twardy: 320 GB 
Karta graficzna: Intel(R) Graphics Media Accelerator 3600 Series 
System operacyjny: Linux Mint 15  : Olivia
Inne: Kamera internetowa 0,3 mpix, Czytnik kart pamięci 3 in 1 - SD/SDHC/MMC, 3xUSB, 1x 15-stykowe D-Sub (wyjście na monitor), 1x RJ-45 (LAN), wejście na mikrofon, wyjście słuchawkowe
Ten netbook nie jest demonem prędkości, jedno-rdzeniowy procesor nie jest wystarczalny dla systemu z rodziny M$.  Gdy komputer posiadał Windows 7 starter zużycie procesora wahało się w granicach 95%-100% tak samo zużycie pamięci RAM.
Po zainstalowaniu Linuxa Mint 15 zużycie procesora spadło do 45% a Ramu    do 31% [ przy odpalonych aplikacjach jak : Chrome (5 zakładek) , Kadu , System Monitor , Gedit ]
Od czasu przejścia na Linuxa naprawdę nie mogę narzekać na ten komputer,spełnia dobrze swoją rolę czyli przeglądanie internetu,używanie aplikacji biurowych,itp.
Największą zaletą tego netbooka jest Bateria tak to dla tej baterii (no i modułowi gsm) skusiłem się na zakup akurat tego modelu. bateria średnio jest w stanie wytrzymać 6-7 godzin przy założeniu że bluetooth,wifi jest włączone.
Netbook'a polecam użytkownikowi który potrzebuje komputera z bardzo wytrzymałą baterią przeznaczonego  do surfowania po internecie, który jest w stanie porzucić Windowsa na rzecz Linuxa (na Windowsie nie da się pracować na tym sprzęcie) .

Podsumowanie : 

Plusy : 

  1. Długi czas pracy na baterii 
  2. Przystępna cena (na dzień dzisiejszy około 600-700 zł / Allegro ) 
  3. Matowa matyca
  4. Wygodna klawiatura
  5. Szeroki touchpad

Minusy : 

  1. Procesor
  2. Problem ze sterownikami karty sieciowej w starszych Windowsach 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz